Pripravujeme

pre vás

Dobrodružné pozorovanie hmyzu pre malých a veľkých 

28.8.2021 o 18:30
ekoosada Dobruna

Pozývame malých i veľkých na večerne pozorovanie hmyzu priamo v teréne. Pozorovanie bude odborne sprevádzať entomológ Mgr. Branislav Varga kurátor Vlastivedného múzea v Hlohovci.
Prosíme o vhodné oblečenie, osobitne pre deti. Uzavretá obuv, dlhé nohavice, dlhý rukáv (stačí v zásobe). V prípade potreby repelent. Určite sa bude hodiť deka alebo karimatka na sedenie a špekáčiky na opekanie. Pozorovanie bude prebiehať na súkromnom pozemku, lúke. Majitelia sú príjemní a ústretoví ľudia a viac o ich živote, smerovaní a cieľoch si môžete prečítať na @Žijeme si na Dobrune

 Hmyzí kamaráti – Opeľovače

31.8.2021 o 10:00
Františkánsky park, Hlohovec
 
Zábavné i poučné dopoludnie pre všetky deti a ich rodičov. Pripravené budú rôzne kreatívne aktivity, montessori pomôcky a workshop výroby hmyzích hotelov pre samotárske včely. Pre deti máme pripravené motýlie krídla, čelenky a úžasný priestor františkánskeho parku v ktorom sa započúvajú do hmyzej rozprávky. Našich malých hmyzích pomocníkov čakajú v tomto storočí veľké výzvy. Odborným sprievodcom podujatia bude Gabriela Benčuríková z Včelí kRaj, kde sa venujú záchrane včelárstva a podpore opeľovačov. Hravou formou nám predstaví motýlích obyvateľov a iných zaujímavých opeľovacov.
Akcia je určená pre všetky vekové kategórie a realizuje sa v rámci projektu MeSto živých tvorov.